Po ztuhnutí

VYSYCHÁNÍ

První 2 dny po pokládce je nutné potěr chránit před působením vnějších vlivů (nevětrat, zabránit průvanu). Po uplynutí této doby je nutné zajistit rovnoměrné a plynulé vysychání potěru. Čím rychleji lze provést výměnu vzduchu v daném prostoru, tím nižší je vlhkost vzduchu a tím lépe může tekutý potěr vysychat. Čím je deska potěru tenčí, tím je kratší proces vysychání! Při zajištění optimálních podmínek zrání potěru je potěr zpravidla do 5 - 8 týdnů vyschlý na požadovanou mez.

FUNKČNÍ OHŘEV A VYZRÁVÁNÍ POTĚRU POMOCÍ TOPENÍ

Již po 7 dnech po pokládce lze zahájit postupný ohřev podlahy. Je nutné zamezit šokovému navýšení teploty v potěru. Při zapnutí podlahového topení na bázi teplé vody je nutné nastavit zahajovací vstupní teplotu na max. 25°C a teplotu denně zvyšovat po 10°C až na maximální vstupní teplotu 55°C. Tuto maximální vstupní teplotu je třeba udržovat minimálně po dobu 3 dnů. Během fáze snižování teploty je třeba vstupní teplotu snižovat postupně a to o max. 10°C denně bez nočního poklesu až na hodnotu vstupní teploty 25°C.

U elektrického podlahového vytápění je nutné nastavit vstupní teplotu vždy o cca 5°C menší než požadovanou, neboť odporové dráty se zpravidla nahřívají o 5-10°C více než je nastaveno na termostatu.

Obecně platí, že zrání Anhydritu probíhá co mm to den.       1mm tloušťky = 1 den

BROUŠENÍ

Pokud necháte potěr přebrousit zlepšíte vysychání celé desky. A zároveň zdrsníte podklad pro pokládku nášlapné vrstvy. Broušení se doporučuje zejména pod nášlapné vrstvy které se lepí přímo na Anhydritovou podlahu. 

Img_20180710_103615

Kontaktujte nás

Anhydritové podlahy

mfanhydrit@gmail.com

+420 737 216 045

Sdílejte s námi

Textový box

Pokud nevíte čím zalít podlahové vytápění Anhydrit je ta správná volba která převálcuje všechny cementové potěry.